Mehmet Ali Ergin


1985 yılında Kayseri’de doğan Mehmet Ali Ergin, ilköğrenimini Kayseri’de, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamlamıştır. 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Mehmet Ali Ergin yatırım modeli geliştirme ve ekonometri alanındaki çalışmalarda uzmanlaşmıştır.

İş yaşamı boyunca seri girişimci olan Mehmet Ali Ergin, Almanya, Kanada, BAE ve Türkiye’de teknoloji başta olmak üzere muhtelif sektörlerde girişimlerde kurucu veya yatırımcı olmuştur. GTC Güneş Sanayi ve Ticaret A.S, DMR Unlu Mamüller A.Ş, Biofarma Teknoloji İlaç Tanı ve Sanayi A.Ş, Biobuluyo Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş, Modanisa ve EasyCep gibi girişim şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Mehmet Ali Ergin, Re-Pie Portföy Yönetim A.Ş’nin toplam 46 milyar TL büyüklüğü aşkın tüm girişim sermayesi ve gayrimenkul yatırım fonlarında yatırım komitesinde görev almaktadır.

  Milpa bugüne kadar elde edilen başarılarda yatırımcısına duyduğu sorumlu yaklaşım anlayışıyla, değerleri doğrultusunda faaliyetlerine devam eden Milpa, geçmişinden aldığı güç, güvenilir marka imajı ve yenilikçi bakış açısıyla daha uzun yıllar farklı faaliyet alanlarında varlık göstermeyi hedeflemektedir.

  Adres
  Telefon

  0(212) 286 30 52

  Email

  info@milpa.com.tr